Mint Jézus Krisztus szolgája

2018. január 04., címkék: czanik péter, interjú

Aranyokleveles teológus, igehirdetés-kötetek, bibliai kommentárok szerzője, tanított héber nyelvet teológusoknak, holland nyelvű könyveket fordított, segélyszállítmányokat szervezett Erdélybe. Czanik Péter lelkipásztorral a 20. század nagy történésein átívelő életútjáról és a nyugdíjas évek aktív szolgálatairól beszélgettünk.

Kiváló teológusokat díjaztak

2017. november 23., címkék: kitüntetés, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, czanik péter, horváth erzsébet

Horváth Erzsébet egyháztörténész, a Zsinati Levéltár igazgatója vehette át a teológiai doktorok legrangosabb elismerését jelképező arany pecsétgyűrűt, Czanik Péter nyugalmazott esperes teológiai munkásságát pedig az arany oklevéllel köszönte meg egyházunk Zsinata november 23-i ülésén.